Archive for the 'Yatırım' Category

Doğrudan Yatırım

Çarşamba, Aralık 29th, 2010

Doğrudan Yatırım; yurt dışından, yabancı yatırımcı tarafından getirilen; T. C. Merkez Bankası’nca alım satımı yapılan çevirlebilir para şeklinde nakit sermaye, Şirket menkul kıymetleri, Sınai ve fikri mülkiyet hakları, Yurt içinden sağlanan; yeniden yatırımda kullanılan kar, hasılat, para alacağı veya mali değeri olan yatırımla ilgili diğer haklar, Makine ve teçhizat, Doğal kaynakların aranması ve çıkarılmasına ilişkin haklar gibi [...]

Çin’e doğrudan yabancı yatırımı arttı

Cumartesi, Aralık 18th, 2010

Çin’e yapılan doğrudan yabancı yatırım miktarı Kasım ayında geçen yılın aynı ayına göre, yüzde 38 artarak 9.7 milyar dolar oldu.Resmi Xinhua ajansına göre Çin Ticaret Bakanlığının hedefi yıl sonuna kadar 100 milyar dolara ulaşmak.

Fon Getirisi

Pazar, Aralık 12th, 2010

Risk oranı az olduğundan daha çok tercih edilen yatırım fonlarının getiri oranlarına bakmak istiyorsanız

Net Yatırım 24 Nedir ?

Pazar, Aralık 12th, 2010

Yatırım hizmetini sunan EMDAŞ sizin daha kolayca bilgilere ulaşabilmeniz için size Net Yatırım 24 ile daha rahat bir hizmet sunuyor.

Yatırım ortaklıkları nedir?

Pazar, Aralık 12th, 2010

Yatırım ortaklığı nedir? Yatırım ortaklıkları ne işe yarar ? İşte bu yazımızda size yatırım ortaklıkları, çalışma şekilleri ve kazanç metodlarını açıklayacağız.

İnfo Yatırım – Yatırım Firmaları

Pazar, Aralık 12th, 2010

1994 yılından beri faaliyet gösteren İnfo Yatırım, tüm yetki belgeleri ile bireysel ve kurumsal yatırımcılara hizmet verir. İnfo Yatırım, güçlü öz sermayesini,piyasalardaki tecrübesini ve uzman kadrosunu teknolojik alt yapı ile birleştirerek yatırımcılara güvenli ortamda,etkin ve hızlı işlem yapma olanağını sunar.

Ostim Yatırım

Pazar, Aralık 12th, 2010

Ostim Yatırım A.Ş., “Ostim Organize Sanayi Bölgesi’nde 80 değişik iş kolunda faaliyet gösteren yaklaşık 3.500 KOBİ arasında dinamik bir işbirliği meydana getirmek, KOBİ’lerin ürettiği mal ve hizmetleri iç ve dış pazarlarla buluşmasını sağlayarak onların iş hacimlerini artırmak” amacı ile kurulmuş çok ortaklı bir şirkettir.

DenizBank Yatırım – Yatırım Firmaları

Pazar, Aralık 12th, 2010

DenizBank Yatırım tanıtım yazısı. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu bünyesinde, 26 Ocak 1998’de kurulan DenizYatırım Menkul Kıymetler A.Ş., 15 Mayıs 1998’de tüm SPK ve İMKB izinlerini alarak faaliyetlerine başlamıştır.

Evgin Yatırım – Yatırım Firmaları

Pazar, Aralık 12th, 2010

Evgin Yatırım Menkul Değerler Ticaret A.Ş., Sermaye Piyasalarında 1985 yılından itibaren faaliyet göstermektedir.

Yatırım Fonu Çeşitleri

Pazar, Aralık 12th, 2010

Belki internet bankacılığında yada bankamatik ekranınında bir çok kez gördüğünüz yatırım fonu çeşitlerini sizlere ayrıntılı bir biçimde anlatmaya çalışacağız. A Tipi yatırım fonu